Materiály

HR pena

Často nazývaná aj STUDENÁ PENA. Hovorí sa jej tak vďaka výrobnému procesu, tzv. studený proces. Tato pena má mikroporéznu štruktúru s vysokou hustotou, kde sa vhodne kombinuje pružnosť a priedušnosť. Matrace zo studenej peny majú vynikajúcu priedušnosť a obmedzujú nadmerné potenie.

PUR pena

Vysoko odolné a priedušné PUR (polyuretanové) peny ktoré vynikajú svojou výbornou elasticitou, tvarovou stálosťou a dlhou životnosťou.

POE pena

Veľmi odolná pena vyznačuje sa vyššou tvrdosť čo ju predurčuje na vyššie zaťaženie, často sa používa ako výstuha do matracov.

BIO pena

Ide o penu s vlastnosťami studenej peny, kde sú suroviny vyrábane z ropy nahradené prírodnými olejmi ricínový olej, a iné. Vďaka tomu prispieva k ekológii, šetrí ekosystém a prináša viac prírody do našich spálni. Použitie BIO peny má unikátny dopad predovšetkým na výsledné vlastnosti matracov: násobí sa ťažnosť (elasticita), znižuje sa tlaková deformácia a zvyšuje sa odrazová pružnosť.

Latex

LATEX Vyrába sa s kôry kaučukovníka a potom ako sa prevzdušní vytvára poddajný materiál skladajúci sa z miliárd otvorených buniek spojených mikro vláknami. Latexové vrstvy matraca sú vyrobené z umelého a prírodného latexu tak aby mali antialergické vlastnosti. Latex sa vyznačuje výbornými ergonomickými a elastickými vlastnosťami.

Pantera HR pantera 7 ZON

Najvyššia trieda v kategórii tzv. studených pien. Je to značkový materiál s vynikajúcimi vlastnosťami ako vysoká hustota, pružnosť a tvarová stálosť spolu s jedinečnou mikroštruktúrou otvorených bubliniek. Matrac s touto penou vám poskytne perfektnú podporu chrbtice, veľmi dobrú vzdušnosť a dlhú životnosť. Hustota peny je cca 50 – 60 kg/m3 a v kombinácii so super elastickými vlastnosťami je ideálna pre zdravotné matrace najvyššej kvality.

Visco

Viscoelastická pena často označovaná ako „pamäťová pena“ alebo „lenivá pena“ bola vynájdená v roku 1970 vo výskumnom stredisku NASA v USA. Jej hlavnou funkciou bolo neutralizovať negatívne vplyvy dlhodobého sedenia a ležania. Viscoelastická pena je unikátny typ polyuretanovej peny, ktorá mení svoju tvrdosť v závislosti na teplote. Lenivé peny ponúkajú unikátny pocit pri ležaní z dôvodu reakcie tejto jedinečnej peny na teplotu a dokonalo sa prispôsobujú anatómii ľudského tela. To má zásadný vplyv na kvalitu spánku, krvný obeh, zmiernenie bolesti chrbtice a zabraňuje vzniku preležanín.

Viscool

Materiál je totožný s penou VISCO, rozdiel spočíva v bunkovej štruktúre, ktorá spôsobuje efektívnejšie odvádzanie prebytočného tepla.

Antibakteriálna pena SANITIZED

Špeciálna antibakteriálna pena s ventilačnými otvormi s certifikovanou úpravou SANITIZED®, (biocídna latka- nezávadná vhodná aj pre deti do 3 rokov) ktorá likviduje baktérie, huby, roztoče, plesne a ďalšie nežiaduce mikroorganizmy v matraci

Kokosová vrstva

Kokosová vrstva je vyrobená zo 100% prírodných vlákien palmy kokosovej, spojených zmesou latexu. Používa sa najmä ako medzivrstva v jadrách matracov na spevnenie, zvyšuje nosnosť, odolnosť a prirodzenú tuhosť a má výborne ortopedické vlastnosti.

Konský vlas

Konský vlas sa využíva už stovky rokov a neustále potvrdzuje svoje jedinečné a nenahraditeľné vlastnosti. Pravý konský vlas, určený pre váš matrac, sa získava z konskej hrivy a ide tak o čisto prírodný a kvalitný produkt. Konský vlas je vhodným materiálom ako náplň do matraca pre svoju ľahkosť, vzdušnosť a priedušnosť. Má výbornú schopnosť akumulovať teplo. Vynikajúcim spôsobom dokáže zabezpečiť odvod vodnej pary vylúčenej ľudským telom počas spánku a zachováva tak hygienu lôžka. Prírodné matrace do postele s vrstvami z konského vlasu patria v dnešnej dobe k najexkluzívnejším a najluxusnejším matracom na svete.

Standard pocket

Matrace s taštičkovou pružinou sú špičkou medzi pružinovými matracmi. Každá pružina je samostatne uložená v ochrannej taške. Počet pružiniek v tomto type je 370 ks/m2, čím sa radí medzi najnižší štandard taštičkového matraca, avšak priedušnosť tochto systému je nezanedbateľnou výhodou.

Multi pocket

Matrace s taštičkovou pružinou sú špičkou medzi pružinovými matracmi. Každá pružina je samostatne uložená v ochrannej taške. Čím väčší počet pružín matrac obsahuje, tým optimálnejšie kopíruje telo. Vďaka vzdušnému jadru si matrace uchovávajú suchú klímu, čo umožňuje ich využitie aj pri menej odvetraných podkladoch so zachovaním vysokej antialergickej ochrany. Obsahuje až 1 000 ks pružiniek v matraci.

Micro pocket

Matrace s taštičkovou pružinou sú špičkou medzi pružinovými matracmi. Každá pružina je samostatne uložená v ochrannej taške. Taštičkové jadro MICROPOCKET od špičkového nemeckého výrobcu AGRO obsahuje až 2000 ks pružiniek v matraci. Tento systém predstavuje vďaka vysokému počtu pružín najvyšší štandard vyrábaných pružinových matracov.

HOT MELT/Tavné lepidlo

Matrace lepíme technológiou HotMelt. Eko lepenie sa používa aj v potravinárstve. Je ekologické, absolútne bez zápachu. Lepený spoj ani časom nestráca pevnosť. Certifikát ECOPASS o zdravotnej nezávadnosti.
Začnite písať aby ste videli produkty, ktoré hľadáte.