Ergonómia matraca – ako predchádzať bolestiam chrbta

Benab Matrace Ortopedicky matrac ako vybrat a predist bolestiam

Keď sa zobudíte, cítite sa unavení a bolí vás chrbát? Možno je čas kúpiť si ergonomickejší a pohodlnejší matrac – s ortopedickým účinkom. Sú vytvorené špeciálne na pohodlie, prevenciu chorôb chrbta a úľavu od bolesti.

Benab Matrace Ortopedicky matrac ako vybrat a predist bolestiam

Ortopedický povrch zaisťuje pohodlnú a fyziologicky správnu polohu tela počas spánku, nech ste v akejkoľvek polohe. Takéto matrace sú určené na udržanie správnej polohy chrbtice počas spánku. Zároveň takýto model nie je drahší ako klasické možnosti a správna poloha tela je kľúčom k úplnému odpočinku a zdraviu pohybového aparátu, takže sa každé ráno budete cítiť veselo a energicky, namiesto bolesti v dolnej časti chrbta a krku.

Ergonómia matraca umožňuje zachovať prirodzené krivky tela, takže je výbornou prevenciou pred skoliózou a inými problémami s chrbtom, ktoré často prechádzajú do chronického štádia, krútia chrbát a spôsobujú veľké škody pri držaní tela a pohode. Okrem toho pravidelný spánok v nesprávnej polohe ovplyvní kvalitu zaspávania, náladu a emocionálny a psychický stav a mozgovú aktivitu. Ortopedický matrac uvoľňuje svaly v anatomicky správnych oblastiach a uvoľňuje napätie nahromadené počas dňa.

Vlastnosti ergonomických matracov

Existuje mýtus, že chrbát by mal byť vo sne úplne rovný. Naša chrbtica má prirodzené krivky (ergonomické vlastnosti), ktoré by nemali byť narušené, pretože absorbujú záťaž.

Ortopedický matrac zohľadňuje fyziológiu nášho tela a zabraňuje vzniku záťaže platničiek a nervových koreňov. To je dôležité počas aktívneho rastu detí, ktoré rozvíjajú držanie tela. Preto sa oplatí zvoliť pružný elastický matrac so strednou tvrdosťou, aby ste zachovali prirodzenú polohu chrbta a predišli ranným bolestiam a predčasnému opotrebovaniu platničiek.

Ergonomické matrace sú zvyčajne bezpružinové. Sú vyrobené z elastických penových materiálov, ktoré poskytujú spoľahlivú oporu chrbtice a rovnomerne rozkladajú váhu a umožňujú pohodlie.

Také plnivá ako latex, HR (studená) pena, polyuretán, viskoelastická pamäťová pena a iné znižujú alebo eliminujú tlak na cievy, svaly a kĺby, prispôsobujú sa anatomickým vlastnostiam človeka. Človek sa teda zobudí ľahko, plný energie a sily.

Matrace Benab infografika muz ortopedicky matrac

Ergonomické matrace zlepšujú krvný obeh, pohyb lymfy a normalizujú prácu všetkých systémov tela. Takéto modely zabraňujú znecitliveniu a opuchu, takže navždy zabudnete na dlhé hľadanie pohodlnej polohy.

Medzi ich ďalšie výhody patrí prevencia ochorení chrbta, odstránenie ranných bolestí chrbtice, svalov a kĺbov, rýchle zaspávanie a plnohodnotný odpočinok, ako aj optimálne udržanie správnej polohy chrbta a kvalitné uvoľnenie svalov a väzov .

Spríjemnite si spánok kvalitným ortopedickým matracom. Ergonómia miesta na spanie znamená ľahký pohyb a povzbudzujúce ráno bez silnej kávy!

Facebook
Twitter
LinkedIn

Podobné články

Začnite písať aby ste videli produkty, ktoré hľadáte.