Ako sa starať o matrac a predĺžiť jeho životnosť ?

Matrace Benab starostlivosť

Matrac je nevyhnutnou vecou na dobrý spánok a odpočinok a ortopedický model je ďalším zlepšením pohybového aparátu! Napomáha správnemu držaniu tela udržiavaním anatomicky správnej polohy chrbtice.

Matrace Benab, perfektné matrace spod Tatier, starostlivoť o matrac

Ortopedický matrac sa vyznačuje štyrmi hlavnými kritériami:

  • konštrukcia – pozostáva z niekoľkých ortopedických elastických vrstiev alebo pružín;
  • tuhosť / tvrdosť – prispôsobiť ju je potrebné od hmotnosti a zdravotného stavu človeka;
  • anatomický – matrac opakuje krivky tela, uvoľňuje chrbticu a svaly;
  • odolnosť – životnosť kvalitného matraca je až 10-15 rokov.

Zároveň, ako každá vec, ktorá sa aktívne používa, aj matrac potrebuje starostlivosť. To je nielen zárukou hygieny a zdravia, ale aj príležitosťou na predĺženie životnosti výrobku.

Pravidlá starostlivosti a používania matraca

Správna starostlivosť o matrac je spôsob, ako predĺžiť jeho životnosť, zaistiť svoje pohodlie a ušetriť peniaze za predčasný nákup nového.

Vďaka predvídavosti sa vyhnete znečisteniu a matrac ľahko udržíte v čistote. Použite odnímateľný chránič na matrac. Za malú peňažnú sumu získate riešenie mnohých problémov. Chránič sa dá ľahko a rýchlo sňať a vyprať ručne alebo v práčke. Takže hlavný poťah matraca zostane čistý po dlhý čas.

Čo by sa však nemalo robiť, je namočiť matrac, vyklepať ho ako koberec, ohýbať pružiny, skákať, prekračovať záťaž deklarovanú výrobcom, skladovať ho v skrútenej forme a tiež ho držať v blízkosti elektrického vykurovacieho zariadenia.

Matrac je možné povysávať od prachu a alergénov čistou kefou. Ak sa cez kryt dostali nečistoty, je povolené chemické čistenie. Agresívna chémia, zálievka vodou nie je vhodná. Odstráňte škvrnu mäkkou vlhkou handričkou alebo špongiou. Môžete použiť peroxid, soľ alebo sódu. V extrémnych prípadoch je vhodná špeciálna pena na ortopedické výrobky.

Dôležité! Matrac s pružinami nemôžete zložiť, aby nedošlo k deformácii. Bezpružinové modely (penové, latexové) je možné zrolovať maximálne na jeden deň. Počas prepravy je povolená vertikálna poloha (nie dlhšie ako 2 dni). Ak je to možné, je lepšie prepravovať matrace naplocho, vodorovne.

Matrace Benab starostlivosť

Ešte pár tipov

Výrobok pravidelne vetrajte, aby ste odstránili prach a cudzie pachy. Aby v matraci neboli žiadne medzery, vymeňte nohy s hlavou raz za tri mesiace a boky raz za šesť mesiacov. Zaťaženie bude teda optimálne rozložené a výrobok sa rovnomerne opotrebuje.

Riaďte sa radami výrobcu o starostlivosti o konkrétny model matraca, pretože každý materiál si vyžaduje individuálnu starostlivosť.

Starostlivosť o stav matraca teda nie je až taká náročná. Použite kryt, pravidelne vysávajte, vetrajte a otočte výrobok. Zabezpečíte si tak dlhodobý komfort a zdravý nočný odpočinok.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Podobné články

Začnite písať aby ste videli produkty, ktoré hľadáte.